Duschblandare Hansgrohe Talis E för Inbyggnad
2 198 kr
1 758 krSpara 20 %Kampanj58 tim kvar!
inbyggnadsdelInbyggnadsdel Hansgrohe iBox Universal
1 577 krsäkerhetsboxSäkerhetsbox Joramark Box 300
5 947 kr
Talis E för Inbyggnad
1 758 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschblandare Talis E för Inbyggnad från Hansgrohe är en modern ettgreppsblandare för inbyggnad. Blandaren måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Duschblandare Talis E för Inbyggnad från Hansgrohe är en modern ettgreppsblandare för inbyggnad. Blandaren måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Övrigt
- Inbyggnadsdel
- Flödesmängd vid 3 bar: 29,3 l/min
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Ljudklass: I
- Flödesklass: B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Inbyggnadsdel
- Flödesmängd vid 3 bar: 29,3 l/min
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Ljudklass: I
- Flödesklass: B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 71765000 |
| Serie | Talis |
| Typ | Duschblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 155 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 116 mm |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Nej |
| RSK-nr | 8296189 |
| EAN-nr | 4011097770918 |

