Duschblandare Hansgrohe Talis S Soft
Rek. pris 2 743 kr
2 583 kr
Se priset!
InbyggnadsdelInbyggnadsdel Hansgrohe iBox Universal
1 699 krSäkerhetsboxSäkerhetsbox Joramark Box 300
5 947 kr
Talis S Soft
2 583 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschblandare Talis S Soft från Hansgrohe är en modern ettgreppsblandare för inbyggnad. Blandaren måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Duschblandare Talis S Soft från Hansgrohe är en modern ettgreppsblandare för inbyggnad. Blandaren måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Övrigt
- Inbyggnadsdel
- Flödesmängd vid 3 bar: 29,3 l/min
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Ljudklass: I
- Flödesklass: B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Inbyggnadsdel
- Flödesmängd vid 3 bar: 29,3 l/min
- Keramisk blandarsystem
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Ljudklass: I
- Flödesklass: B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 72605000 |
| Serie | Talis |
| Produkttyp | Duschblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 150 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Bredd | 150 mm |
| Djup | 120 mm |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Nej |
| RSK-nr | 8296187 |
| EAN-nr | 4011097770475 |

