Inbyggnadsblandare Axor ShowerSelect Rund Highflow
Rek. pris 8 235 kr
7 148 kr
Se priset!
InbyggnadsdelInbyggnadsdel Hansgrohe iBox Universal
1 699 krSäkerhetsboxSäkerhetsbox Joramark Box 300
5 947 kr
ShowerSelect Rund Highflow
7 148 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Inbyggnadsblandare Axor ShowerSelect Rund Highflow från Axor är en stilren termostatblandare för väggmontering. Den ska installeras med inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Varumärke
AxorBeskrivning
Inbyggnadsblandare Axor ShowerSelect Rund Highflow från Axor är en stilren termostatblandare för väggmontering. Den ska installeras med inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Övrigt
- Termostatinsats
- Säkerhetsspärr vid 40°C
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Flödesmängd: 59 l/minut
- Består av: handtag, hylsa, metallrosett, funktionsblock - Material: metall
Rengöring
För att rengöra din Axor produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- Termostatinsats
- Säkerhetsspärr vid 40°C
- Temperaturbegränsning inställningsbar
- Flödesmängd: 59 l/minut
- Består av: handtag, hylsa, metallrosett, funktionsblock - Material: metall
Rengöring
För att rengöra din Axor produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Axor |
| Art.Nr. | 36721000 |
| Serie | ShowerSelect |
| Produkttyp | Duschblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 170 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 102 mm |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Ja |
| RSK-nr | 8351016 |
| EAN-nr | 4011097779379 |


