Tvättställsblandare Bathlife PärlaMässing
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Pärla
Mässing

Beskrivning
Håldiametern på tvättställen ska vara mellan 32-35 mm.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
fin design men färgen är missvisande på bild. Känns lyxig och len men ser lite billig ut pga av färgen
Snygg blandare till en väldigt bra peng! Enkel att montera, 10/10
Bra blandare, pigg o snabb ej trög o så men det blir vattensamlingar på pipen. Lätt o torka bort
Helt okej snygg blandare
Absolut inget att klaga på faktiskt. Klockren kopia utav Gustavsbergs blandare som vi har på övervåningen.
snygg och prisvärd
En bra blandare. Ska man klaga på något så är det att handtaget kanske är lite för brett och annorlunda att greppa. En annan mindre nackdel är att kopplat till denna breda, platta designen, och det är att vatten lätt samlas ovanpå delarna, torkar in och ger märken. Torka av ofta!
Passade bra till tvättstället och kändes lite Lyxigt med mässing/guld
Jätte fin blandare
Perfekt, bra stråle, bekvämt handtag, snygg finish
Den är snygg
Snygg och bra blandare
Snygg svart blandare till rimligt prsi.
Montering av kranen gick mycket smidigt, Faktiskt den enklaste hittills jämfört med många andra märken (både billiga och dyra) Den stora plastmuttern skruvades fast för hand under handfatet och använde verktyg endast till att dra åt vattenslangarna. Kranen känns otroligt mjuk och fin att använda utan någon tröghet alls i vredet. Enkel att använda även för vår treåriga dotter. Hur kvalitet och hållbarhet är får framtiden utvisa. Den lilla nackdel jag kan se är som andra skriver, att eftersom kranen har platt ovansida så samlas där vattendroppar...
Passar utmärkt till vask o kommod. Bra handgrepp.
Funkar som vi hoppades
Är nöjda med produkten, den ser ut att passa, men vi har ännu inte hunnit installera den.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40897763 |
| Serie | Pärla |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 137 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 119 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Vikt | 1,4 kg |
| RSK-nr | 8278529 |
| EAN-nr | 7330027159317 |






