Tvättställsblandare Bathlife Skimra
fr.999 kr
fr.499 krSpara 50 %Kampanj66 tim kvar!
Välj variant

Skimra
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare Bathlife Skimra är en ettgreppsblandare med mjuk och väl balanserad form av hög kvalitet som passar in i badrum med alla typer av stilar. Välj mellan olika färger.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Tvättställsblandare Bathlife Skimra är en ettgreppsblandare med mjuk och väl balanserad form av hög kvalitet som passar in i badrum med alla typer av stilar. Välj mellan olika färger.
Komplettera med matchande bottenventil.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife, med mål att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid.
För montering
Håldiametern på tvättställen ska vara mellan 32-35 mm.
Rengöring
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife, med mål att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid.
För montering
Håldiametern på tvättställen ska vara mellan 32-35 mm.
Rengöring
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Recensioner
AndreasVerifierad köpare
för 9 månader sedanBra i stort men tyvärr släppte den blåa och röda färgen för kallt och varmt bara efter några veckors användning. Fick dock en ny, få se hur länge den håller.
+ Bra pris, fungerar som den ska
- Känslig färg för varmt och kallt
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40897740B |
| Serie | Skimra |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Krom, Svart Matt |
| Höjd | 148 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 115 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Djup | 157 mm |
| Vikt | 0,8 kg |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Material | Mässing |
| Standard | EN817 |
| Yta | Blank, Matt |
