Tvättställsblandare Björbo Badrum DuneBrons
5 018 kr
4 265 krSpara 15 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Brons

Dune
Brons
4 265 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare Dune från Björbo Badrum är en vacker blandare som för tankarna till böljande sanddyner och porlande oaser. Med mjuka och rena linjer skapar denna blandare ett roskapande inslag i badrummet. Tvättställsblandaren levereras med en bottenventil.
Varumärke
Björbo BadrumBeskrivning
Tvättställsblandare Dune från Björbo Badrum är en vacker blandare som för tankarna till böljande sanddyner och porlande oaser. Med mjuka och rena linjer skapar denna blandare ett roskapande inslag i badrummet. Tvättställsblandaren levereras med en bottenventil.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Björbo Badrum |
| Art.Nr. | KR-BRO |
| Serie | Dune |
| Produkttyp | Tvättställsblandare |
| Färg | Brons |
| Höjd | 190 mm |
| Bottenventil | Ja, Push-Open |
| Piputsprång | 120 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Bredd | 50 mm |
| Djup | 160 mm |
