Tvättställsblandare Burlington Stafford Long Nose STA12QT 2H
2 195 kr
1 910 krSpara 13 %Kampanj

Stafford Long Nose STA12QT 2H
1 910 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare Burlington Stafford STA12QT är en tvågreppsblandare i krom som är tillverkad i mässing och har en stilren retrodesign, med lyftventil.
Varumärke
BurlingtonBeskrivning
Tvättställsblandare Burlington Stafford STA12QT är en tvågreppsblandare i krom som är tillverkad i mässing och har en stilren retrodesign, med lyftventil.
Denna blandare är ett perfekt val för dig som vill addera en touch av tidlös elegans till ditt badrum. Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Blandaren behöver totalt 2 st blandarhål.. Komplettera med ett tvättställ.
Bra att veta
Blandarna från Burlington är anpassade efter brittiskt vattentryck. Vattentrycket måste därför kontrolleras så att det inte är över 5–10 bar, då krävs en tryckregulator. Tryckregulator köper du genom din rörmokare.
Installation
Innan installationen så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Blandaren behöver totalt 2 st blandarhål.. Komplettera med ett tvättställ.
Bra att veta
Blandarna från Burlington är anpassade efter brittiskt vattentryck. Vattentrycket måste därför kontrolleras så att det inte är över 5–10 bar, då krävs en tryckregulator. Tryckregulator köper du genom din rörmokare.
Installation
Innan installationen så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra så torka produkten med en mjuk och ren trasa. Rengöringsmedel eller tvålvatten kan användas, dock så ska skrubbmedel inte användas.
Egenskaper
| Varumärke | Burlington |
| Art.Nr. | STA12-QT |
| Serie | Stafford |
| Produkttyp | To-greps blander |
| Färg | Krom |
| Höjd | 123 mm |
| Bottenventil | Nei |
| Piputsprång | 91,5 mm |
| Grepp | To-greps blander |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Bredd | 65 mm |
| Djup | 91,5 mm |
| Vikt | 1,06 kg |
| Material | Messing |
| Hål för Blandare | 2-hull |
| Garanti | 2 år |
| Tillverkargaranti | 2 years |

