Tvättställsblandare FM Mattsson 9000 EcoFlow9000 Krom EcoFlow
1 805 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

9000 är vår succéserie som idag finns i fler svenska hem än någon annan blandare. Formen kan bäst beskrivas som stilren och harmonisk vilket gör att den smälter in väl i badrummet. Men även under ytan har den alla våra unika funktioner.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
9000 är vår succéserie som idag finns i fler svenska hem än någon annan blandare. Formen kan bäst beskrivas som stilren och harmonisk vilket gör att den smälter in väl i badrummet. Men även under ytan har den alla våra unika funktioner.
Tvättställsblandarens unika mjukstängning minskar risken för spruckna rör och vattenskador. Och den keramiska tätningen förhindrar dropp. Med 9000-serien har du alla förutsättningar att skapa en enhetlig miljö hemma. Utöver badrumsblandare och tvättställsblandare inkluderar serien även köksblandare.
Övrigt:
-Mjukstängande med keramisk tätning
-Pip: 105 mm
Övrigt:
-Mjukstängande med keramisk tätning
-Pip: 105 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9050-1000 |
| Serie | 9000 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 127 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Djup | 105 mm |
| Piputsprång | 105 mm |
| RSK-nr | 8235214 |
| EAN-nr | 7319049050055 |
