Tvättställsblandare FM Mattsson Garda med HandduschSlät ände 10mm
3 659 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare och ecostrålsamlare som bidrar till minskad vätskeförbrukning. Sidoduschen är självstängande.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Tvättställsblandare och ecostrålsamlare som bidrar till minskad vätskeförbrukning. Sidoduschen är självstängande.
Övrigt:
- Mjukstängande med keramisk avstängning.
- Strålsamlare med EcoFlow sparflöde 9 l/min.
- Med självstängande sidodusch.
- Piputsprång: 110 mm.
- Håltagning: Ø32–35 mm.
- Slang: 1,5 m.
- Mjukstängande med keramisk avstängning.
- Strålsamlare med EcoFlow sparflöde 9 l/min.
- Med självstängande sidodusch.
- Piputsprång: 110 mm.
- Håltagning: Ø32–35 mm.
- Slang: 1,5 m.
Dokument
Recensioner
Reijo J SVerifierad köpare
för 7 år sedanVi har haft en likadan i flera år vi varit mycket nöjda med men när den försvann vid en badrumsrenovering behövde vi en ny. Tyvärr inte alls samma kvalitet längre. Blandaren låter som om det var luft i vattnet och dessutom är pipen snedsvetsad (se bild). Vi har fortfarande en gammal likadan, utan handdusch, i bruk som är toppen. Det var bättre förr, köp den begagnad.
+ Praktisk och lättanvänd.
- Dålig kvalitet.
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9657-1000 |
| Serie | Garda |
| Färg | Krom |
| Höjd | 144 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Piputsprång | 110 mm |
| Funktion | EcoFlow |
| Längd Slang | 1,5 m |
| RSK-nr | 8235349 |
| EAN-nr | 7319049657018 |

