Tvättställsblandare Imperial LichfieldAntikguld
5 950 kr
4 760 krSpara 20 %Kampanjtom 30/4
Vald variant
Färg:
Antikguld
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Lichfield
Antikguld
4 760 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare Imperial Lichfield är en exklusiv tvättställsblandare med bottenventil. Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Varumärke
ImperialBeskrivning
Tvättställsblandare Imperial Lichfield är en exklusiv tvättställsblandare med bottenventil. Den klassiska retrodesignen gör att den sticker ut från mängden och passar utmärkt i badrum med klassisk stil.
Kan beställas i krom, antikt guld eller polerad nickel.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Egenskaper
| Varumärke | Imperial |
| Art.Nr. | 20-ZLICBMAG |
| Serie | Lichfield |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Antikguld |
| Höjd | 94 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Piputsprång | 142 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Bredd | 220 mm |
| Material | Mässing |

