Tvättställsblandare Scandtap Steel Voyage MediumChampagne
Nyhet
5 095 kr
Vald variant
Färg:
Champagne
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
KrokHanddukskrok Scandtap Style Champagne
429 krToalettpappershållareToalettpappershållare Scandtap Steel Style Champagne
1 029 krVattenlåsVattenlås Scandtap Style Champagne
2 795 krToalettborsteToalettborste Scandtap Duo Style Champagne
2 495 krHyllaBadrumshylla Scandtap Förvaringsnisch Style Champagne
3 695 krDuschskrapaDuschskrapa Scandtap Style med Hylla Champagne
3 995 krHanddukstorkHanddukstork Scandtap Cozied 1 Champagne
7 795 krBottenventilBottenventil Scandtap Steel Pop-up Universal Duo Champagne
1 099 kr
Steel Voyage Medium
Champagne
5 095 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare Scandtap Steel Voyage Medium i minimalistisk design med unikt slimmade detaljer. Formspråket är en kombination av stilrena inslag och klassiska former. En medelhög modell utan skarv som passar utmärkt till infällda tvättställ och nedsänkta för extra handutrymme. Försedd med kvalitativa komponenter som sparar vatten och bibehåller ett perfekt anpassat vattenflöde. Blandaren levereras med Neoperl-anslutningsslang med 10 mm slät ända.
Varumärke
ScandtapBeskrivning
Tvättställsblandare Scandtap Steel Voyage Medium i minimalistisk design med unikt slimmade detaljer. Formspråket är en kombination av stilrena inslag och klassiska former. En medelhög modell utan skarv som passar utmärkt till infällda tvättställ och nedsänkta för extra handutrymme. Försedd med kvalitativa komponenter som sparar vatten och bibehåller ett perfekt anpassat vattenflöde. Blandaren levereras med Neoperl-anslutningsslang med 10 mm slät ända.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från strålsamlaren med fingret. För ordentlig kalkrengöring: Ta loss strålsamlaren och lägg i varmt vatten tillsammans med en fjärdedels mängd hushållsättika (max 12%) i 10 minuter- 2 timmar (beroende på kalkmängd). Skölj sedan av den i rent vatten och sätt tillbaka den i blandaren. Se sprängskiss för strålsamlarens placering.
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från strålsamlaren med fingret. För ordentlig kalkrengöring: Ta loss strålsamlaren och lägg i varmt vatten tillsammans med en fjärdedels mängd hushållsättika (max 12%) i 10 minuter- 2 timmar (beroende på kalkmängd). Skölj sedan av den i rent vatten och sätt tillbaka den i blandaren. Se sprängskiss för strålsamlarens placering.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
| Art.Nr. | 10223 |
| Serie | Voyage |
| Produkttyp | Tvättställsblandare |
| Färg | Champagne |
| Höjd | 196 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 125 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Yta | Borstad |
| Håltagningsmått | 35 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| RSK-nr | 8276448 |
| EAN-nr | 7350177370981 |


