Tvättställsblandare Tapwell MOL071
4 495 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
BottenventilBottenventil Tapwell 74400 Universal Pop-up Krom
595 kr
MOL071
4 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställsblandare Tapwell MOL071 är en stilren ettgreppsblandare. Blandaren levereras utan bottenventil, detta kan köpas till separat som tillval.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Tvättställsblandare Tapwell MOL071 är en stilren ettgreppsblandare. Blandaren levereras utan bottenventil, detta kan köpas till separat som tillval.
När det gäller Tapwells armaturer finns det också några ord att säga om materialvalen, den funktionella kvalitén och designen: Tapwell lägger all tillverkning i Italien, som är världsledande när det gäller teknik, material och design. Tillsammans med Tapwells stora kännedom om svenska byggnormer, installationsmetoder och konsumentönskemål – och deras förmåga att översätta dessa i tydliga kravspecifikationer – kan resultatet bara bli ett: hög kvalitet och innovativ design till bra priser.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 9422762 |
| Serie | MOL |
| Produkttyp | Tvättställsblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 160,8 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 118 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Material | Mässing |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9422762 |
| EAN-nr | 7340188812716 |
