Tvättställsblandare Westerbergs Corax Nexus HögMattsvart
2 395 kr
Vald variant
Färg:
Mattsvart
DuschväggDuschvägg Westerbergs Lynx Nexus Bredd: 884 mm, Sotat Glas, Mattsvart
7 995 krHanddukstorkHanddukstork Westerbergs Pinus Nexus 1450x85 Mattsvart
3 995 krDuschhörnDuschhörn Westerbergs Lynx Nexus 900x900 mm, Sotat Glas, Mattsvart
13 995 kr
Corax Nexus Hög
Mattsvart
2 395 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Westerbergs Corax är en elegant tvättställsblandare i rostfritt stål. Vattenbesparande strålsamlare. Enkel montering på tvättställ eller bänkskiva. Köp till bottenventil och överfyllnadsring.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Westerbergs Corax är en elegant tvättställsblandare i rostfritt stål. Vattenbesparande strålsamlare. Enkel montering på tvättställ eller bänkskiva. Köp till bottenventil och överfyllnadsring.
Westerbergs Corax är en stilren och elegant tvättställsblandare i högkvalitativt rostfritt stål. Den vattenbesparande strålsamlaren ger ett mjukt vattenflöde som både känns behagligt och värnar om miljön. Med sin smarta infästning sätts blandaren enkelt på plats utan verktyg, oavsett om den monteras på bänkskiva eller tvättställ.
Corax blandare finns i flera kulörer som lyfter badrummets helhetskänsla. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma finish för en enhetlig och exklusiv look i badrummet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulörer
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Vattenbesparande strålsamlare
- Smart infästning för enkel montering
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 225
Corax blandare finns i flera kulörer som lyfter badrummets helhetskänsla. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma finish för en enhetlig och exklusiv look i badrummet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulörer
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Vattenbesparande strålsamlare
- Smart infästning för enkel montering
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 225
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20030211 |
| Serie | Nexus |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Mattsvart |
| Höjd | 317 mm |
| Piputsprång | 1750 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Bredd | 40 mm |
| Djup | 205 mm |
| Vikt | 1,14 kg |
| Yta | Matt |
| Standard | EN817 |
| Material | Rostfritt stål |
| EAN-nr | 7333231005821 |


