Tvättställsblandare Westerbergs Corax NexusBlank Rostfri
1 495 kr
Vald variant
Färg:
Rostfri
HanddukstorkHanddukstork Westerbergs Pinus Nexus 1450x85 Krom
3 995 kr
Corax Nexus
Blank Rostfri
1 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Westerbergs Corax är en elegant tvättställsblandare i rostfritt stål. Vattenbesparande strålsamlare. Enkel montering på tvättställ eller bänkskiva. Köp till bottenventil och överfyllnadsring.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Westerbergs Corax är en elegant tvättställsblandare i rostfritt stål. Vattenbesparande strålsamlare. Enkel montering på tvättställ eller bänkskiva. Köp till bottenventil och överfyllnadsring.
Westerbergs Corax är en stilren och elegant tvättställsblandare i högkvalitativt rostfritt stål. Den vattenbesparande strålsamlaren ger ett mjukt vattenflöde som både känns behagligt och värnar om miljön. Med sin smarta infästning sätts blandaren enkelt på plats utan verktyg, oavsett om den monteras på bänkskiva eller tvättställ.
Corax blandare finns i flera kulörer som lyfter badrummets helhetskänsla. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma finish för en enhetlig och exklusiv look i badrummet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulörer
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Vattenbesparande strålsamlare
- Smart infästning för enkel montering
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 95
Corax blandare finns i flera kulörer som lyfter badrummets helhetskänsla. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma finish för en enhetlig och exklusiv look i badrummet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulörer
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Vattenbesparande strålsamlare
- Smart infästning för enkel montering
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 95
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20030200 |
| Serie | Nexus |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Rostfri |
| Höjd | 183 mm |
| Piputsprång | 1350 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Bredd | 40 mm |
| Djup | 167 mm |
| Vikt | 0,85 kg |
| Yta | Blank |
| Standard | EN817 |
| Material | Rostfritt stål |
| EAN-nr | 7333231005777 |


