Tvättställsblandare Westerbergs Corax NexusBorstad mässing
Nyhet
1 795 kr
Vald variant
Färg:
Borstad Mässing
duschväggDUSCHVÄGG LYNX KLARGLAS 90 CM MÄSSING Bredd: 884 mm, Klarglas, Borstad Mässing
6 995 krhanddukstorkHANDDUKSTORK PINUS 1450X85 BORSTAD MÄSSING Borstad Mässing
4 995 krtakduschsetTAKDUSCH NATRIX CC160 BORSTAD MÄSSING Borstad Mässing
5 995 kr
Corax Nexus
Borstad mässing
1 795 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Westerbergs Corax är en elegant tvättställsblandare i rostfritt stål. Vattenbesparande strålsamlare. Enkel montering på tvättställ eller bänkskiva. Köp till bottenventil och överfyllnadsring.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Westerbergs Corax är en elegant tvättställsblandare i rostfritt stål. Vattenbesparande strålsamlare. Enkel montering på tvättställ eller bänkskiva. Köp till bottenventil och överfyllnadsring.
Westerbergs Corax är en stilren och elegant tvättställsblandare i högkvalitativt rostfritt stål. Den vattenbesparande strålsamlaren ger ett mjukt vattenflöde som både känns behagligt och värnar om miljön. Med sin smarta infästning sätts blandaren enkelt på plats utan verktyg, oavsett om den monteras på bänkskiva eller tvättställ.
Corax blandare finns i flera kulörer som lyfter badrummets helhetskänsla. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma finish för en enhetlig och exklusiv look i badrummet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulörer
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Vattenbesparande strålsamlare
- Smart infästning för enkel montering
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 95
Corax blandare finns i flera kulörer som lyfter badrummets helhetskänsla. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma finish för en enhetlig och exklusiv look i badrummet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulörer
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Vattenbesparande strålsamlare
- Smart infästning för enkel montering
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 95
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20030202 |
| Serie | Nexus |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Borstad Mässing |
| Höjd | 183 mm |
| Piputsprång | 1350 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Bredd | 40 mm |
| Djup | 167 mm |
| Vikt | 0,85 kg |
| Yta | Borstad |
| Material | Rostfritt stål |
| Standard | EN817 |
| EAN-nr | 7333231005791 |


