Tvättställsblandare Westerbergs Loxia NexusBorstad mässing
Nyhet
1 795 kr
Vald variant
Färg:
Borstad Mässing
duschväggDUSCHVÄGG LYNX KLARGLAS 90 CM MÄSSING Bredd: 884 mm, Klarglas, Borstad Mässing
6 995 krhanddukstorkHANDDUKSTORK PINUS 1450X85 BORSTAD MÄSSING Borstad Mässing
4 995 krtakduschsetTAKDUSCH NATRIX CC160 BORSTAD MÄSSING Borstad Mässing
5 995 kr
Loxia Nexus
Borstad mässing
1 795 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Westerbergs Loxia är en vacker vattenfallsblandare tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Blandaren är enkel att montera utan verktyg. Köp till bottenventil och överfyllnadsring i samma kulör.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Westerbergs Loxia är en vacker vattenfallsblandare tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål. Blandaren är enkel att montera utan verktyg. Köp till bottenventil och överfyllnadsring i samma kulör.
Westerbergs Loxia är en elegant tvättställsblandare i högkvalitativt rostfritt stål. Den platt formade pipen ger ett mjukt, vackert vattenflöde likt ett vattenfall. Monteringen är smidig och görs utan verktyg, oavsett om blandaren placeras på tvättställ eller bänkskiva.
Loxia finns i flera färger – kulörer som adderar en exklusiv känsla till badrummet. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma kulör för en harmonisk helhet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Tvättställsblandare med vattenfallsstråle
- Smart infästning för enkel montering
- Kan monteras på bänkskiva eller tvättställ
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 95
Loxia finns i flera färger – kulörer som adderar en exklusiv känsla till badrummet. Komplettera med bottenventil och överfyllnadsring i samma kulör för en harmonisk helhet.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs - One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritts stål
- Tvättställsblandare med vattenfallsstråle
- Smart infästning för enkel montering
- Kan monteras på bänkskiva eller tvättställ
- Köp till bottenventil och överfyllnadsring
- Hålmått: 32-35
- Höjd till Pip: 95
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20030242 |
| Serie | Nexus |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Borstad Mässing |
| Höjd | 183 mm |
| Piputsprång | 1450 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Bredd | 40 mm |
| Djup | 165 mm |
| Vikt | 0,98 kg |
| Yta | Borstad |
| Material | Rostfritt stål |
| Standard | EN817 |
| EAN-nr | 7333231005951 |


