Duschdörr Arrow Door Tonat GlasBredd: 872 mm
2 597 kr
2 592 krSänkt pris!
Vald variant
Bredd:
872 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
TakduschsetTakduschset Arrow Hönö 160 cc
2 650 krBreddningsprofilBreddningsprofil Arrow 30 mm till Duschdörrar
429 kr
Door Tonat Glas
Bredd: 872 mm
2 592 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Arrow Door Tonat Glas är en snygg duschdörr för nichduschar. Dörren som kan öppnas både inåt och utåt monteras mellan fasta väggar och är tillverkad av 6 mm härdat säkerhetsglas med blankpolerade profiler och handtag. Duschdörrens lyftgångjärn höjer dörren vid öppning för att glaset inte ska skrapa i golvet.
Varumärke
ArrowBeskrivning
Duschdörr Arrow Door Tonat Glas är en snygg duschdörr för nichduschar. Dörren som kan öppnas både inåt och utåt monteras mellan fasta väggar och är tillverkad av 6 mm härdat säkerhetsglas med blankpolerade profiler och handtag. Duschdörrens lyftgångjärn höjer dörren vid öppning för att glaset inte ska skrapa i golvet.
Duschdörren är vändbar så att du både kan installera den på höger och vänster sida och den är ställbar 20 mm i sidled (exempelvis är dörren med bredden 900 mm ställbar från 872-897 mm), om du vill justera dörren ytterligare i sidled kan du köpa till breddningsprofil (finns som tillval). Dessutom medföljer distansbrickor med tjockleken 2 respektive 5 mm vilket gör att du kan justera dörren i höjdled.
Vattenavvisande tätningslister mot golv medföljer och denna duschdörr finns i flera storlekar.
Vattenavvisande tätningslister mot golv medföljer och denna duschdörr finns i flera storlekar.
Dokument
Recensioner
MickeVerifierad köpare
för 7 år sedanSmidiga att montera, inte en massa småplock. Fungerar mycke bra.
Anders SVerifierad köpare
för 7 år sedanHelrätt pris och en fin produkt, lite knepig inställning men annars enkel att montera
+ Lätt att montera
- Svårjusterad
Egenskaper
| Varumärke | Arrow |
| Art.Nr. | 5232-90 |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Bredd | 872 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Door |
| Profil | Aluminium |
| Färg | Silver |
| Justerbar | 872-892 mm |
| Glastyp | Tonat glas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7390403 |
| EAN-nr | 7391551523296 |
