Duschdörr Bathlife Profil Rak

Profil Rak

Beskrivning
Komplettera din dusch med ett duschset.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Riktigt snygga dörrar!
Köpt lägenhet,tog bort badkaret. Till det kaklade mörkgrå golvet med vitt kakel På väggarna, så blev det helt perfekt i ett mindre badrum.
Lite ranglig, så om man är ute efter toppkvalitet så bör man välja annan produkt. Enligt hantverkarna svår att sätta upp
Fina dörrar Svårt att få i någon av listerna
Bra kvalite till priset
Grymma bra bris
Bra kvalité, enkel att montera
Bra kunna ta en dörr 70 cm och den andra 90 cm utifrån det utrymme som fanns
Duschdörren var enkel att montera efter er beskrivningoch blev väldigt snyggt.
Skruvarna som skall skruvar fast dörrarna mot väggskenorna var för stora. Fick borra upp hålen i skenorna
Bra kvalité på material och väldigt stilrena duschdörrar!
Snygg och lättsam montering. Vatten verkar rinna av bra utan att lämna fläckar hittills iaf.
Bra och snygga dörrar som inte var för krångliga att sätta upp.
Snygg, bra kvalitet, känns robust.
Var ok men inte mer. Känns inte som jättekvalitet tyvärr.
Fungerar bra, lätt att montera.
Supersnygg! Lätt att rengöra.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | PRF 070 S1G GTCB ALB |
| Storlek | 1000, 700, 800, 900 mm |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Profil |
| Profil | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Justerbar | 10 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vänster/Höger |
| Material | Härdat glas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 24, 21,2, 26,8, 29,5 kg |







