Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK
fr.3 347 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Space Rak SPNK
3 347 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och glas i klarglas med handtagsprofil. Duschdörren har lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK finns i sju olika bredder.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och glas i klarglas med handtagsprofil. Duschdörren har lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNK finns i sju olika bredder.
Bra att veta
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Bredd | 600, 650, 750, 850, 900, 1000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Space |
| Profil | Matt aluminium |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 573-593, 623-643, 723-743, 823-843, 873-893, 973-993 mm |



