Duschdörr Dansani Deluxe Skjutdörr
fr.10 590 kr
fr.8 470 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant

Deluxe Skjutdörr
8 470 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Dansani Deluxe Skjutdörr är en extra stabil och ljuddämpad lösning med elegant design. Skjutdörren rullar på 2 hjul som sitter i en löpskena över och under profilen för att få en mjukt glidande rörelse. Dörren brom-sas smidigt av en elegant mjukstoppsfunktion. Njut av en ren lyx- och kvalitetskänsla.
Varumärke
DansaniBeskrivning
Duschdörr Dansani Deluxe Skjutdörr är en extra stabil och ljuddämpad lösning med elegant design. Skjutdörren rullar på 2 hjul som sitter i en löpskena över och under profilen för att få en mjukt glidande rörelse. Dörren brom-sas smidigt av en elegant mjukstoppsfunktion. Njut av en ren lyx- och kvalitetskänsla.
Alla modeller är vändbara och kan användas på både vänster och höger sida utan anpassningar och verktyg.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Recensioner
Magnus JVerifierad köpare
för 1 vecka sedanPassade perfekt till vår duschnisch -
+ Mycket bra pris jämfört med alternativa produkter
- Enbart fixa storlekar - så har nischen "fel" bredd så funkar det inte.
Stefan TVerifierad köpare
för 4 månader sedanMycket dåliga ritningar!
Egenskaper
| Varumärke | Dansani |
| Storlek | 1200x2000, 1400x2000, 1600x2000 mm |
| Produkttyp | Duschdörr med skjutdörr |
| Bredd | 1200, 1400, 1600 mm |
| Djup | 57 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Maxi |
| Profil | Krom |
| Handtag | Ja |
| Placering | Vägg |
| Material | Härdat glas/Mässing |
| Justerbar | 25 mm |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vändbar |
| Glastjocklek | 8 mm |
