Duschdörr Dansani Match Rund SlagFrostat glas, 740 mm, Satin
Rek. pris 4 375 kr
3 812 kr
3 500 krSänkt pris!Spara 312 kr
Vald variant
Profil:
Satin
Glastyp:
Frostat glas
Bredd:
740 mm

Match Rund Slag
Frostat glas, 740 mm, Satin
3 500 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Dansani Match Rund Slag är en enkel och snygg duschlösning från Dansani. Dörröppning både utåt och inåt ger gott om plats när duschen inte används.
Varumärke
DansaniBeskrivning
Duschdörr Dansani Match Rund Slag är en enkel och snygg duschlösning från Dansani. Dörröppning både utåt och inåt ger gott om plats när duschen inte används.
Alla Match-modellerna har en robust och miljövänlig EasyCare-behandling på insidan, som gör livet svårt för smuts och kalkavlagringar. Glaset behöver bara torkas av med en fuktig tygtrasa emellanåt för att förbli snyggt och elegant i många år framöver.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dansani |
| Art.Nr. | E91-02 |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 740 mm |
| Djup | 33 mm |
| Storlek | 720-740x2000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Match |
| Profil | Satin |
| Handtag | Ja |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 23,7 kg |
| Form | Halvrund |
| Glastyp | Frostat glas |
| Material | Härdat glas/Aluminium |
| Justerbar | 20 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 5711112522988 |

