Duschdörr Dansani Match Vikbar990 mm, Svart
Rek. pris 5 085 kr
4 065 kr
3 919 krSänkt pris!
Vald variant
Profil:
Svart
Bredd:
990 mm

Match Vikbar
990 mm, Svart
3 919 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Dansani Match Vikbar är en klassisk och stilren duschdörr som kan vikas in när du inte använder duschen. Extra höga släplister kan beställas, om fallet i golvet är stort. Golvprofilkit, som leder vattnet in i duschutrymmet, kan beställas seperat. Enkel skötsel med vikdörrens gångjärn infällt monterade på insidan, för att få en svävande och helt obruten glasyta invändigt.
Varumärke
DansaniBeskrivning
Duschdörr Dansani Match Vikbar är en klassisk och stilren duschdörr som kan vikas in när du inte använder duschen. Extra höga släplister kan beställas, om fallet i golvet är stort. Golvprofilkit, som leder vattnet in i duschutrymmet, kan beställas seperat. Enkel skötsel med vikdörrens gångjärn infällt monterade på insidan, för att få en svävande och helt obruten glasyta invändigt.
Alla Match-modellerna har en robust och miljövänlig EasyCare-behandling på insidan, som gör livet svårt för smuts och kalkavlagringar. Glaset behöver bara torkas av med en fuktig tygtrasa emellanåt för att förbli snyggt och elegant i många år framöver.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dansani |
| Art.Nr. | B101-03 |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Bredd | 990 mm |
| Djup | 6 mm |
| Storlek | 970-990x2000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Match |
| Profil | Svart |
| Handtag | Ja |
| Justerbar | 20 mm |
| Placering | Vägg |
| Vikt | 28,49 kg |
| Material | Härdat glas/Aluminium |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vändbar |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 5713804327062 |


