Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF med KnoppBxH:900x2000
5 775 kr
3 699 krSpara 36 %Kampanj

Space Rak SPNF med Knopp
BxH:900x2000
3 699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren har matt aluminiumprofil och frostat glas med knoppar. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har lyftgångjärn. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF finns i sex olika storlekar.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren har matt aluminiumprofil och frostat glas med knoppar. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har lyftgångjärn. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF finns i sex olika storlekar.
Bra att veta
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 059900192 |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Space |
| Profil | Matt aluminium |
| Justerbar | 873-893 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7399657 |
| EAN-nr | 7391515430912 |


