Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNFBxH:900x2000
Rek. pris 5 775 kr
3 700 kr
Se priset!

Space Rak SPNF
BxH:900x2000
3 700 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och frostat glas med handtagsprofil. Duschdörren har lyftgångjärn. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF finns i åtta olika storlekar.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har matt aluminiumprofil och frostat glas med handtagsprofil. Duschdörren har lyftgångjärn. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF finns i åtta olika storlekar.
Bra att veta
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 059900092 |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Space |
| Profil | Matt aluminium |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Form | Rak |
| Glastyp | Frostat glas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7399697 |
| EAN-nr | 7391515431179 |



