Duschdörr Invitrea Prime PN2Glastyp: Klarglas, Handtag: Blankpolerad Fingerhål, Profil: Blankpolerad, Hängning: Högerhängd, Bredd: 800 mm
5 795 kr
4 926 krSpara 15 %Kampanj
Vald variant
Bredd:
800 mm
Handtag:
Fingerhål
Profil:
Blankpolerad
Glastyp:
Klarglas
Hängning:
Högerhängd
BadrumsrengöringGlasrengöringsmedel Invitrea GSAB Professionell 600 ml
69 kr
Prime PN2
Glastyp: Klarglas, Handtag: Blankpolerad Fingerhål, Profil: Blankpolerad, Hängning: Högerhängd, Bredd: 800 mm
4 926 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

I produktlinjen Prime sitter glasen monterade i smäckra aluminiumprofiler av högsta kvalitet vilket ger stabila duschväggar med lång hållbarhet.
Varumärke
InvitreaBeskrivning
I produktlinjen Prime sitter glasen monterade i smäckra aluminiumprofiler av högsta kvalitet vilket ger stabila duschväggar med lång hållbarhet.
Låt duschen försvinna in i inredningen genom att bygga in den i en nisch. Vi har modeller med eller utan sidoglas. Välj mellan ett frostat eller klart glas och handtag i bygel-, knoppform eller ett fingerhål.
Prime PN2 har en rak, infällbar dörr.
Handtag levereras i samma färg som profil.
Prime PN2 har en rak, infällbar dörr.
Handtag levereras i samma färg som profil.
Egenskaper
| Varumärke | Invitrea |
| Art.Nr. | PN2-H81301 |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 25 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Profil | Blankpolerad |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Prime |
| Handtag | Fingerhål |
| Vikt | 25,2 kg |
| Hängning | Högerhängd |
| Placering | Vägg |
| Material | Aluminium |
| Justerbar | +/- 7 mm mm |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Garanti | 20 år |




