Duschdörr Macro Design Empire Nisch med Spröjs
fr.10 385 kr
fr.7 270 krSpara 30 %Kampanj64 tim kvar!
Välj variant

Empire Nisch med Spröjs
7 270 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Macro Design Empire Nisch är med sina aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschdörr Macro Design Empire Nisch är med sina aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Empire duschväggar ger en luftig och öppen känsla i badrummet. De färre modellerna är bra alternativ till ett mindre badrum, medan de större skapar en pampig känsla.
Spröjsen som ramar in och förhöjer den industriella designen sitter på utsidan för enklare rengöringen. Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat. Dessa enkeldörrar levereras utan magnetlister.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Spröjsen som ramar in och förhöjer den industriella designen sitter på utsidan för enklare rengöringen. Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat. Dessa enkeldörrar levereras utan magnetlister.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Recensioner
Robert NVerifierad köpare
för 1 år sedanDet står att den är vändbar… och visst kan man vända den som man vill, men då får man räkna med att spröjsen kan hamna på ”dusch sidan”, inte speciellt snyggt…
+ Snygg
- Spröjsen på fel sida om man vänder den och hänger det åt andra hållet
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DENI102SSKLM |
| Storlek | 1020-1050x2010, 1020x1050x2010, 820-850x2010, 820x850x2010, 920-950x2010, 920x950x2010 mm |
| Typ | Duschdörr med spröjs |
| Bredd | 850, 950, 1050 mm |
| Djup | 30 mm |
| Profil | Gun Metal, Mattsvart, Vit |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Färg | Gun Metal, Mattsvart, Vit |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Handtag |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Klarglas med spröjs |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Aluminium |
| Placering | Nisch |
| Form | Rak |
| Ställbar | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 41, 44, 48 kg |
