Duschdörr Macro Design Empire Saloon Nisch Linjeglas
fr.21 385 kr
fr.14 970 krSpara 30 %Kampanj11 tim kvar!
Välj variant

Empire Saloon Nisch Linjeglas
14 970 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Macro Design Empire Nisch är med sina aluminiumprofiler runt hela glaset och 8 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschdörr Macro Design Empire Nisch är med sina aluminiumprofiler runt hela glaset och 8 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Linjeglasets regelbundna struktur skyddar från insyn samtidigt som det släpper in ljus och möter upp Empires minimalistiska formspråk.
Empire duschväggar ger en luftig och öppen känsla i badrummet. De färre modellerna är bra alternativ till ett mindre badrum, medan de större skapar en pampig känsla.
Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Empire duschväggar ger en luftig och öppen känsla i badrummet. De färre modellerna är bra alternativ till ett mindre badrum, medan de större skapar en pampig känsla.
Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Recensioner
Berit Verifierad köpare
för 1 år sedanSnygga höga dörrar som hade räfflad yta på utsidan vilket gör att de släpper in ljus men har insynsskydd. Det som var negativt var monteringen av listerna vid dörröppningen. Svåra att få på plats. Den högra gångdörren ,knarrar när vi öppnar och stänger Hade förväntat mig att saloondörrar skulle gå öppnas samtidigt, dessa dörrar har en gångdörr och andra är storföretag pga list på insidan. Snygga dörrar som vi varmt kan rekommendera.
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DESA156SLIM |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 1590, 1790, 1990 mm |
| Djup | 30 mm |
| Storlek | 1560-1589x2010 mm, 1760-1789x2010 mm, 1960-1989x2010 mm |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Profil | Gun Metal, Mattsvart |
| Färg | Gun Metal, Mattsvart |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Grepp |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Linjeglas |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Aluminium |
| Placering | Nisch |
| Form | Rak |
| Ställbar | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 68, 74, 82 kg |
