Duschdörr Macro Design Flow Nisch1100-1150x1900 mm, Matt Aluminium, Klarglas
10 685 kr
7 480 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
1100-1150x1900 mm
Profil:
Natur

Flow Nisch
1100-1150x1900 mm, Matt Aluminium, Klarglas
7 480 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Macro Design Flow Nisch 2D är en stabil nischdusch med smart funktionalitet. Om du vill göra om outnyttjat utrymme till en dusch eller ersätta ett gammalt nischbadkar ska du välja denna smarta nischdörr. Ramen sluter tätt mot golvet och förhindrar stänk utanför duschen.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschdörr Macro Design Flow Nisch 2D är en stabil nischdusch med smart funktionalitet. Om du vill göra om outnyttjat utrymme till en dusch eller ersätta ett gammalt nischbadkar ska du välja denna smarta nischdörr. Ramen sluter tätt mot golvet och förhindrar stänk utanför duschen.
Flow Nisch 2D erbjuder flexibla valmöjligheter i och med varierande storlekar, glas och profiler. Flow Nisch är 2-delad med en fast vägg och en skjutdörr och kan monteras både för vänster- och högeröppning.
Profilerna är anpassade för standard rörgenomföring. Nischen kan kombineras med en eller två vinkelväggar.
Profilerna är anpassade för standard rörgenomföring. Nischen kan kombineras med en eller två vinkelväggar.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DNF2D110NKL |
| Storlek | 1100-1150x1900 mm |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 1150 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Profil | Natur |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Flow |
| Färg | Matt Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Hålgrepp |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Nisch |
| Form | Rak |
| Ställbar | Nej |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7303268 |
| EAN-nr | 7332512202010 |
