Duschdörr Macro Design Spirit Rund med Handtag
fr.6 185 kr
fr.4 330 krSpara 30 %Kampanj67 tim kvar!
Välj variant

Spirit Rund med Handtag
4 330 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Macro Design Spirit Rund med Handtag är en välvd duschdörr från Macro i stilren design som kan fällas in mot väggen efter användning så att den tar mindre plats.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschdörr Macro Design Spirit Rund med Handtag är en välvd duschdörr från Macro i stilren design som kan fällas in mot väggen efter användning så att den tar mindre plats.
Justerbar: + 2 cm. Dörren bygger + 1 cm med ballonglist.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera.
Välj vilket handtag du vill ha till din dusch.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera.
Välj vilket handtag du vill ha till din dusch.
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DFSCG53GICM |
| Storlek | 530x1970, 630x1800, 630x1970, 730x1800, 730x1970, 830x1970 mm |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 530, 630, 730, 830 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Profil | Krom |
| Höjd | 1800, 1970 mm |
| Serie | Spirit |
| Färg | Krom |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Hålgrepp, Knopp |
| Justerbar | 0-17 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Ställbar | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |

