Duschdörr Svedbergs 180° Rista Rak/Fast KombiBxH: 160x200 cm, Svart Matt profil, Klarglas Dubbel
20 560 kr
Vald variant
Storlek (mm):
1600x2000
Mått (mm):

180° Rista Rak/Fast Kombi
BxH: 160x200 cm, Svart Matt profil, Klarglas Dubbel
20 560 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Svedbergs 180° Rista Rak/Fast Kombi andas industriell känsla och ger badrummet ett lite råare uttryck. 180° Rista Rak/Fast Kombi består av en öppningsbar dörr och en fast vägg. Dörren kan vikas inåt när duschen inte används, vilket frigör maximal golvyta.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Svedbergs 180° Rista Rak/Fast Kombi andas industriell känsla och ger badrummet ett lite råare uttryck. 180° Rista Rak/Fast Kombi består av en öppningsbar dörr och en fast vägg. Dörren kan vikas inåt när duschen inte används, vilket frigör maximal golvyta.
Denna tröskelfria dusch är handikappvänlig och den är tillverkad av härdat säkerhetsglas (8 mm). Dörren har självstängande gångjärn med möjlighet att steglöst ändra noll-läget. Till dörren medföljer det dessutom fyra mellanlägg som kan användas till sneda badrumsväggar (max 8 mm). Duschen installeras med dolda montage och klämskruvar.
Höjd 200 cm (201 cm ovankant stag).
Dörröppning 75-85 cm.
Levereras med stag och golvfäste.
Höjd 200 cm (201 cm ovankant stag).
Dörröppning 75-85 cm.
Levereras med stag och golvfäste.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 696716 |
| Storlek | 1600x2000 mm |
| Produkttyp | Duschdörr med spröjs |
| Bredd | 1600 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | 180° |
| Profil | Svart matt |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Ja |
| Mått | Dør (A) 800 x Fast vegg (B) 800, Dörr (A) 800 x Fast vägg (B) 800 mm |
| Justerbar | 0-8 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Nisch |
| Form | Rak |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Ställbar | Ja |
| RSK-nr | 7333743 |
| EAN-nr | 7323100243539 |




