Duschdörr Svedbergs Skoga Rak EnkelProfil: Matt Aluminium, Klarglas, 863x1980 mm
7 940 kr
Vald variant
Storlek:
863x1980 mm
Glastyp:
Klarglas
Profil:
Matt Aluminium

Skoga Rak Enkel
Profil: Matt Aluminium, Klarglas, 863x1980 mm
7 940 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Svedbergs Skoga Rak enkel nisch finns från 55-100 cm. Dörren kan justeras 2,5 cm. Duschdörren är vändbar. Levereras med transparent tätningslist mot vägg och släplist mot golv. Knopp ingår i samma färg som profilen, önskas ett handtag eller en knopp i annan färg så finns det att köpa till.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Svedbergs Skoga Rak enkel nisch finns från 55-100 cm. Dörren kan justeras 2,5 cm. Duschdörren är vändbar. Levereras med transparent tätningslist mot vägg och släplist mot golv. Knopp ingår i samma färg som profilen, önskas ett handtag eller en knopp i annan färg så finns det att köpa till.
Duschdörr Skoga Rak Enkel är tröskelfri vilket gör den handikappvänlig. Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschdörren kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm.
Dokument
Recensioner
Roland AVerifierad köpare
för 0 månader sedanSaknade svart tätningslist vilket det var på bilden som var i produktkatalogen,
Sascha Verifierad köpare
för 0 månader sedanJag ersätta en glasvägg med denna klarglas dörr, vilken skillnad den gjorde. Den är stillren, minimalistisk utan dingle dongel. Önskar att: den var 90 grader istället för 180 som nu kan slå mot toalettsitsen. Och istället för fästet hela vägen kunde valt de mindre fästen, men men
+ Snyggt, simple minimalistisk
- 180 grader öppning är inte det bästa
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 60107390 |
| Storlek | 863x1980 mm |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 863 mm |
| Djup | 300 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Matt Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Justerbar | 895-920 mm |
| Vikt | 30 kg |
| Hängning | Vändbar |
| Placering | Nisch |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7271323 |
| EAN-nr | 7323100357748 |



