Duschdörr Svedbergs Skoga Rak EnkelProfil: Svart Matt, Frostglas, 963x1980 mm
8 180 kr
6 544 krSpara 20 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
963x1980 mm
Glastyp:
Frostat glas
Profil:
Svart Matt

Skoga Rak Enkel
Profil: Svart Matt, Frostglas, 963x1980 mm
6 544 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Svedbergs Skoga Rak enkel nisch finns från 55-100 cm. Dörren kan justeras 2,5 cm. Duschdörren är vändbar. Levereras med transparent tätningslist mot vägg och släplist mot golv. Knopp ingår i samma färg som profilen, önskas ett handtag eller en knopp i annan färg så finns det att köpa till.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Svedbergs Skoga Rak enkel nisch finns från 55-100 cm. Dörren kan justeras 2,5 cm. Duschdörren är vändbar. Levereras med transparent tätningslist mot vägg och släplist mot golv. Knopp ingår i samma färg som profilen, önskas ett handtag eller en knopp i annan färg så finns det att köpa till.
Duschdörr Skoga Rak Enkel är tröskelfri vilket gör den handikappvänlig. Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschdörren kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 60108210 |
| Storlek | 963x1980 mm |
| Typ | Duschdörr |
| Bredd | 963 mm |
| Djup | 300 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Svart Matt |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Justerbar | 995-1020 mm |
| Vikt | 32 kg |
| Hängning | Vändbar |
| Placering | Nisch |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7271344 |
| EAN-nr | 7323100357953 |



