Duschdörr Svedbergs Skoga Rak + Fast
fr.11 990 kr
Välj variant

Skoga Rak + Fast
11 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Svedbergs Skoga med en rak dörr och en fast nisch. Finns med totalbredd från 140-200 cm. Dörren kan justeras 4 cm. Levereras med transparent tätningslist mot vägg och släplist mot golv. Knopp ingår i samma färg som profilen, önskas ett handtag eller en knopp i annan färg så finns det att köpa till.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Svedbergs Skoga med en rak dörr och en fast nisch. Finns med totalbredd från 140-200 cm. Dörren kan justeras 4 cm. Levereras med transparent tätningslist mot vägg och släplist mot golv. Knopp ingår i samma färg som profilen, önskas ett handtag eller en knopp i annan färg så finns det att köpa till.
Duschdörr Skoga Dubbel Rak + Fast är tröskelfri vilket gör den handikappvänlig. Dörröppning 60-90 cm. Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschdörrarna kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm.
Höjd, glasmått dörr: 1948 mm, Höjd, glasmått vägg: 1956 mm, 2010 mm ovankant stag.
Höjd, glasmått dörr: 1948 mm, Höjd, glasmått vägg: 1956 mm, 2010 mm ovankant stag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Storlek | 1000x700 mm, 1000x800 mm, 1000x900 mm, 700x700 mm, 700x800 mm, 700x900 mm, 800x700 mm, 800x800 mm, 800x900 mm, 900x700 mm, 900x800 mm, 900x900 mm mm |
| Produkttyp | Duschdörr, Dusjdør, Hörndusch |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Djup | 700, 730, 800, 830, 900, 930 mm |
| Glastyp | Frostat glas, Klarglas, Rökfärgat glas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Blank Aluminium, Matt Aluminium, Mattsvart, Sort matt |
| Färg | Aluminium, Svart |
| Blandare | Nei, Nej |
| Handtag | Nei, Nej |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 690-710 / 720-740, 690-710 / 820-840, 690-710 / 920-940, 790-810 / 720-740, 790-810 / 820-840, 790-810 / 920-940, 890-910 / 720-740, 890-910 / 820-840, 890-910 / 920-940, 990-1010 / 720-740, 990-1010 / 820-840, 990-1010 / 920-940 mm |
| Hängning | Vendbar, Vändbar |
| Placering | Hjørne, Hörn |
| Form | Rak, Rak/Fast, Rett/Fast |
| Vikt | 48, 51, 54, 57, 59, 60 kg |
| Garanti | 20 år |
| Material | Aluminium |
| Ställbar | Ja |
| Härdat Glas | Ja |



