Duschdörr Svedbergs Skoga Vikbar + Fast
Nyhet
fr.13 970 kr
Välj variant

Skoga Vikbar + Fast
13 970 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Svedbergs Skoga med en vikbar dörr och en fast nisch. Finns med totalbredd från 140-200 cm. Dörren kan justeras 4 cm. Levereras med transparent tätningslist mot golv samt mellan glasen och med en släplist mot golv. Levereras med integrerat handtag.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Svedbergs Skoga med en vikbar dörr och en fast nisch. Finns med totalbredd från 140-200 cm. Dörren kan justeras 4 cm. Levereras med transparent tätningslist mot golv samt mellan glasen och med en släplist mot golv. Levereras med integrerat handtag.
Duschdörr Skoga Dubbel Vikbar + Fast är tröskelfri vilket gör den handikappvänlig. Dörröppning 60-90 cm. Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschdörrarna kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm.
Höjd 198 cm, 201 cm ovankant stag.
Höjd 198 cm, 201 cm ovankant stag.
Dokument
Recensioner
Per GVerifierad köpare
för 1 år sedanEj komplett montagetillbehör Montage instruktion är under all kritik. Hur svårt kan det vara att göra en anpassad instruktion till produkten som beställs
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Storlek | 1400x1980, 1600x1980, 1800x1980, 2000x1980 mm |
| Produkttyp | Nischdusch Vikbar/Fast, Vikbar duschdörr |
| Bredd | 1380, 1580, 1780, 1980 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Blank aluminium, Blank Aluminium, Matt aluminium, Matt Aluminium, Mattsvart, Svart Matt |
| Färg | Aluminium, Svart |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Integrerat |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Placering | Nisch |
| Vikt | 48, 54, 59 kg |
| Garanti | 20 år |
| Material | Aluminium, Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 1370-1410, 1570-1610, 1770-1810, 1970-2010 mm |
| Form | Rak |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Härdat Glas | Ja |
| Ställbar | Ja |



