Duschkabin Arrow 6005

6005

Beskrivning
OBS! Kräver en takhöjd på minst 230cm.
Dokument
Recensioner
riner vaten ut ner från dör
Den är mycket stilren och ser bra ut. Känns lyxig till ett lägre pris. Dock var den riktigt jobbig att montera ihop speciellt om man har lite lägre i tak. Det som missats i höjdberäkningen är att det sitter en liten böj i mitten av taket som bygger ytterliggare några cm den går till duschmunstycket i taket. Det framkom heller inte i ritningen att man skulle dra fast avloppskoppen riktigt hårt för att undvika läckage men när jag gjort detta inga läckor snabb fix :D
Lätt att montera , fungerar perfekt , fin , ett + för badrummet
Leverans enligt utlovad tid Alla delar fanns med Lätt att montera Alla kopplingar täta (man får förstås kontroll dra efter) Hit tills en fullt godkänd duschkabin Monterad på ca 2 tim Det enda negativa var plastförstärkningen med glasfiber på baksidan, med massor med stick, ej slipad och toppcoterad PS.Jobbar själv i armerad polyester branschen
Egenskaper
| Varumärke | Arrow |
| Art.Nr. | 6005 |
| Storlek | 920x920 mm |
| Typ | Duschkabin |
| Bredd | 920 mm |
| Djup | 920 mm |
| Höjd | 2170 mm |
| Profil | Aluminium |
| Blandare | Ja |
| Ryggmassage | Ja |
| Bottenplatta ingår | Ja |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Fotmassage | Nej |
| Massagemunstycke | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Takdusch | Ja |
| Vikt | 79 kg |
| RSK-nr | 7390499 |
| EAN-nr | 7391551060050 |


