Duschkabin Arrow 6016
16 888 kr
Se priset!

6016
16 888 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschkabin 6016 har många duschmöjligheter såsom takdusch, kroppsduschar och massagehanddusch. Duschkabinen är försedd med Mora termostat, radio samt färgskiftande ledbelysning i bakvägg. Kabinen är dessutom utrustad med sittplats, spegel och hyllor. Fronten är löstagbar och fötterna är ställbara.
Varumärke
ArrowBeskrivning
Duschkabin 6016 har många duschmöjligheter såsom takdusch, kroppsduschar och massagehanddusch. Duschkabinen är försedd med Mora termostat, radio samt färgskiftande ledbelysning i bakvägg. Kabinen är dessutom utrustad med sittplats, spegel och hyllor. Fronten är löstagbar och fötterna är ställbara.
Invändigt har duschkabinen en höjd på 192 cm.
Dokument
Recensioner
Andreas JVerifierad köpare
för 7 år sedanRelativt enkel montering, men inte perfekt placerade skruvhål. Ok reglage. Lite fånigt färgat ljus. Takduschen tömmer sitt vatten ett par minuter efter avslut och då skvätter det lite om dörren öppen. Mycket stark magnetlist till dörrarna. Högtalarljudet ganska burkigt, men tal går bra att lyssna på. Själva duschfunktionerna och termostat är helt ok
+ Bra duschfunktioner
- Skruvhålens precision vid montering
Yngve HVerifierad köpare
för 7 år sedanJag gillar utformningen av Arrowkabinerna. De känns väldigt rymliga, man behöver inte stöta i armbågarna när man tvålar in sig. Det här blev vår andra kabin av samma sort. Enkla att montera även om det kan ta en stund.
Egenskaper
| Varumärke | Arrow |
| Art.Nr. | 6016 |
| Storlek | 1030x1030 mm |
| Typ | Duschkabin |
| Bredd | 1030 mm |
| Djup | 1030 mm |
| Höjd | 2170 mm |
| Profil | Aluminium |
| Blandare | Ja |
| Ryggmassage | Ja |
| Bottenplatta ingår | Ja |
| Glastyp | Tonat glas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Fotmassage | Nej |
| Massagemunstycke | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Takdusch | Ja |
| Vikt | 96 kg |
| RSK-nr | 7390504 |
| EAN-nr | 7391551060166 |


