Duschkabin Macro Design Flow Front med Infälld Blandare
fr.29 585 kr
fr.20 710 krSpara 30 %Kampanj42 tim kvar!
Välj variant

Flow Front med Infälld Blandare
20 710 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschkabin Macro Design Flow är en flexibel duschkabin, full med smarta detaljer. Till och med de anspråkslösa smådelarna håller högsta klass. Även delar som knappt syns är omsorgsfullt förädlade och precist måttanpassade. Kabinen levereras med en förvaringshylla med integrerad blandare och takdusch.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschkabin Macro Design Flow är en flexibel duschkabin, full med smarta detaljer. Till och med de anspråkslösa smådelarna håller högsta klass. Även delar som knappt syns är omsorgsfullt förädlade och precist måttanpassade. Kabinen levereras med en förvaringshylla med integrerad blandare och takdusch.
Övrigt
- Brett modellutbud
- Yteffektiv med skjutdörrar
- Gjutmarmorkar
- Dolt avlopp
- Enkel att montera då många av delarna har snäppfunktion
- 20 års garanti
- Brett modellutbud
- Yteffektiv med skjutdörrar
- Gjutmarmorkar
- Dolt avlopp
- Enkel att montera då många av delarna har snäppfunktion
- 20 års garanti
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DKFFIB99VKLM |
| Storlek | 810x810, 910x910 mm |
| Typ | Duschkabin |
| Bredd | 810, 910 mm |
| Djup | 810, 910 mm |
| Glastyp | Ice/Vit bakvägg, Klarglas, Klarglas/Vit bakvägg |
| Höjd | 2180 mm |
| Serie | Flow |
| Profil | Vit |
| Blandare | Ja |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |

