Duschkabin Macro Design Flow Semi utan Blandare1010x1010x1990 mm, Vit Profil, Klarglas/Vit bakvägg
Rek. pris 23 585 kr
15 729 kr
Se priset!
Vald variant
Profil:
Storlek:
1010x1010 mm
Glastyp:
DuschsitsDuschsits Macro Design Care
3 445 krStödhandtagStödhandtag Macro Design Horizont Flexible
1 145 kr
Flow Semi utan Blandare
1010x1010x1990 mm, Vit Profil, Klarglas/Vit bakvägg
15 729 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschkabin Macro Design Flow är en flexibel duschkabin, full med smarta detaljer. Till och med de anspråkslösa smådelarna håller högsta klass. Även delar som knappt syns är omsorgsfullt förädlade och precist måttanpassade. Kabinen levereras med två förvaringshyllor och är förberedd för utanpåliggande blandare (cc 150).
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschkabin Macro Design Flow är en flexibel duschkabin, full med smarta detaljer. Till och med de anspråkslösa smådelarna håller högsta klass. Även delar som knappt syns är omsorgsfullt förädlade och precist måttanpassade. Kabinen levereras med två förvaringshyllor och är förberedd för utanpåliggande blandare (cc 150).
Komplettera med Nifty duschblandare.
Övrigt
- Brett modellutbud
- Yteffektiv med skjutdörrar
- Gjutmarmorkar
- Dolt avlopp
- Enkel att montera då många av delarna har snäppfunktion
- 20 års garanti
Övrigt
- Brett modellutbud
- Yteffektiv med skjutdörrar
- Gjutmarmorkar
- Dolt avlopp
- Enkel att montera då många av delarna har snäppfunktion
- 20 års garanti
Dokument
Recensioner
Dennis EVerifierad köpare
för 3 månader sedanLätt att montera, bra kvalitetskänsla. Det enda negativ om man ska vara lite petig är att fronten på på karet kunde ha gått lite närmare golvet.
Jörgen SVerifierad köpare
för 1 år sedanVille ha en större cabin lätt monterad och bra ! Dock saknades en fråntplåt i botten ! Förhoppnings vis kommer den oxså !
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DKFSUB11VKLV |
| Storlek | 1010x1010 mm |
| Typ | Duschkabin |
| Bredd | 1010 mm |
| Djup | 1010 mm |
| Glastyp | Klarglas/Vit bakvägg |
| Profil | Vit |
| Höjd | 1990 mm |
| Serie | Flow |
| Blandare | Nej |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Handdusch | Ja |
| Takdusch | Nej |
| RSK-nr | 7365859 |
| EAN-nr | 7332512203352 |

