Duschkabin Noro Lake C
fr.11 295 kr
fr.7 995 krSpara 29 %Kampanj
Välj variant

Lake C
7 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Praktisk duschkabin från Noro med hög kvalitet. Enkel att montera och rengöra. Helt silikonfri. Lake duschkabin har transparent glas i front och bakväggar i glas med diskret struktur som döljer bakomliggande rör.
Varumärke
NoroBeskrivning
Praktisk duschkabin från Noro med hög kvalitet. Enkel att montera och rengöra. Helt silikonfri. Lake duschkabin har transparent glas i front och bakväggar i glas med diskret struktur som döljer bakomliggande rör.
Levereras med 3-funktions duschset. Magnetfunktion vid stängning. Fjäderbelastade hjul med kullager. Anpassad för blandare cc 150 och 160 mm för kabingenomföring ½. 5 mm säkerhetsglas. Aluminiumprofil. Kar i glasfiberarmerad akryl.
Dokument
Recensioner
Jonas JVerifierad köpare
för 1 år sedanDen är ok
Lars-Göran SVerifierad köpare
för 5 år sedanMotsvarade mina önskemål
+ Lätt att montera
Lars VVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket nöjd med duschkabinen. Bra kvalitet. Vi var tre som skruvade ihop den! Mer meck än man kanske kunde tro. Man bör nog vara (”minst”) två.
+ Mycket bra kvalitet
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 700x900, 800x800, 900x700 mm |
| Produkttyp | Duschkabin |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Djup | 700, 800, 900 mm |
| Höjd | 2025 mm |
| Serie | Lake |
| Profil | Aluminium |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Max höjd | 2045 mm |
| Min Höjd | 2025 mm |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Vikt | 97 kg |



