Duschkabin Noro Lake C700x900 Vänster
11 295 kr
7 995 krSpara 29 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
900x700 mm

Lake C
700x900 Vänster
7 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Praktisk duschkabin från Noro med hög kvalitet. Enkel att montera och rengöra. Helt silikonfri. Lake duschkabin har transparent glas i front och bakväggar i glas med diskret struktur som döljer bakomliggande rör.
Varumärke
NoroBeskrivning
Praktisk duschkabin från Noro med hög kvalitet. Enkel att montera och rengöra. Helt silikonfri. Lake duschkabin har transparent glas i front och bakväggar i glas med diskret struktur som döljer bakomliggande rör.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror.
Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt.
Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra.
Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror.
Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt.
Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra.
Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Jonas JVerifierad köpare
för 1 år sedanDen är ok
Lars-Göran SVerifierad köpare
för 5 år sedanMotsvarade mina önskemål
+ Lätt att montera
Lars VVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket nöjd med duschkabinen. Bra kvalitet. Vi var tre som skruvade ihop den! Mer meck än man kanske kunde tro. Man bör nog vara (”minst”) två.
+ Mycket bra kvalitet
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 66023 |
| Storlek | 900x700 mm |
| Typ | Duschkabin |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 700 mm |
| Höjd | 2025 mm |
| Serie | Lake |
| Profil | Aluminium |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Max Höjd | 2045 mm |
| Max höjd | 2045 mm |
| Min Höjd | 2025 mm |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Vikt | 97 kg |
| RSK-nr | 7365754 |
| EAN-nr | 7340032403176 |




