Duschkabin Noro Ocean Rak Svart
Rek. pris 12 740 kr
fr.9 080 kr
Se priset!
Välj variant

Ocean Rak Svart
9 080 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschkabin Ocean från Noro har 5 mm härdat säkerhetsglas med baksida i svart glas. Kabinen har duschkar i sanitetsakryl med avtagbar front samt dörr med handtag och magnetfunktion vid stängning. Levereras med 3-funktions duschset. Anpassade för blandare cc 150-160 mm för kabingenomföring 1/2 tum. Höjden är ställbar mellan 2015-2040 mm.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschkabin Ocean från Noro har 5 mm härdat säkerhetsglas med baksida i svart glas. Kabinen har duschkar i sanitetsakryl med avtagbar front samt dörr med handtag och magnetfunktion vid stängning. Levereras med 3-funktions duschset. Anpassade för blandare cc 150-160 mm för kabingenomföring 1/2 tum. Höjden är ställbar mellan 2015-2040 mm.
Övrigt
- EN-standard: EN14428, EN14527
- Instegsbredd: 595 mm
- Innefattas av CE: Ja
- EN-standard: EN14428, EN14527
- Instegsbredd: 595 mm
- Innefattas av CE: Ja
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 700x900, 800x800 mm |
| Produkttyp | Duschkabin |
| Bredd | 700, 800 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Höjd | 2040 mm |
| Serie | Ocean |
| Profil | Matt Aluminium |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Bottenplatta ingår | Ja, sanitetsakryl |
| Placering | Hörn |
| Min Höjd | 2015 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Max höjd | 2040 mm |
| Fotmassage | Nej |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Massagemunstycke | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Takdusch | Nej |
