Rördragninsprofil Påbyggnad Bathlife Svart Aluminium
Rek. pris 925 kr
729 kr
365 krSpara 50 %Kampanj28 tim kvar!

Svart Aluminium
365 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rördragninsprofil Påbyggnad Bathlife Svart Aluminium till serien Mångsidig klarar utvändiga rör på upp till 39 mm. Profilen kan också användas för att bygga på duschprofilerna om det skulle behövas extra bredd för att passa i badrummet.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Rördragninsprofil Påbyggnad Bathlife Svart Aluminium till serien Mångsidig klarar utvändiga rör på upp till 39 mm. Profilen kan också användas för att bygga på duschprofilerna om det skulle behövas extra bredd för att passa i badrummet.
Dokument
Recensioner
MarkkuVerifierad köpare
för 1 månad sedanpassa bra till dusch hörna
LarsVerifierad köpare
för 2 år sedanRekommenderad av säljaren att köpa till profilen men de behövdes inte. För dyrt att skicka tillbaka dem.
Bengt TVerifierad köpare
för 2 år sedanBra kvalitet, bra pris
Antwan Verifierad köpare
för 3 år sedanMycket bra rekommenderar passar perfekt
Eva HVerifierad köpare
för 3 år sedanJättebra att kunna förlänga avståndet så att duschväggarna passar perfekt mot varandra.
+ Funkar bra
John SVerifierad köpare
för 5 år sedanBlev snygg enkel att montera
Thomas EVerifierad köpare
för 5 år sedanNödvändig om vattenrör är på samma vägg
Martin P NVerifierad köpare
för 6 år sedanLacken på profilerna var väldigt dåligt utförd, såg ut som om de blivit sprejmålade i dammigt rum.
- Väldigt dyr retur!
Stina M LVerifierad köpare
för 7 år sedanKom ihåg att köpa denna om ni har rör utanpå väggen
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40857971 |
| Produkttyp | Duschprofil |
| Bredd | 81 mm |
| Djup | 24 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Mångsidig |
| Profil | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Vikt | 0,9 kg |
| EAN-nr | 7330027159010 |
