Badkarsvägg Duschbyggarna Bad Modell 23800x1500 mm, Krom, Klarglas
5 730 kr
4 298 krSpara 25 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
800 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Badkarsvägg Bad Modell 23 från Duschbyggarna i elegant design är en snygg avskärmning till ditt badkar och är tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas. Den är praktisk och enkel med mycket glas vilket gör att badkarsväggen passar in i de flesta badrum. Glasbehandlingen Briljant ingår vilket underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Badkarsväggen levereras med släplist.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Badkarsvägg Bad Modell 23 från Duschbyggarna i elegant design är en snygg avskärmning till ditt badkar och är tillverkad i 6 mm härdat säkerhetsglas. Den är praktisk och enkel med mycket glas vilket gör att badkarsväggen passar in i de flesta badrum. Glasbehandlingen Briljant ingår vilket underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Badkarsväggen levereras med släplist.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | B231-80C |
| Storlek | 800 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Serie | De Luxe |
| Profil | Krom |
| Vikt | 22 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 7340138714718 |

