Duschvägg Bathlife Profil Rak
Rek. pris 4 149 kr
fr.3 499 kr
Välj variant

Profil Rak
3 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Profil från Bathlife Rak är en modern, stabil duschvägg i 6 mm härdat glas med svart aprofiler som fästes direkt i väggen. Med denna stilrena duschvägg så slipper du använda duschdraperi. Duschväggens profiler är gjorda av aluminium och duschväggen har en gummilist i botten. Det stabiliserande staget är utdragbart 650-1100 mm.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Duschvägg Profil från Bathlife Rak är en modern, stabil duschvägg i 6 mm härdat glas med svart aprofiler som fästes direkt i väggen. Med denna stilrena duschvägg så slipper du använda duschdraperi. Duschväggens profiler är gjorda av aluminium och duschväggen har en gummilist i botten. Det stabiliserande staget är utdragbart 650-1100 mm.
Komplettera din dusch med ett duschset.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Maria LVerifierad köpare
för 2 månader sedanSå snygg vägg
Camilla Verifierad köpare
för 5 månader sedanVäldigt nöjd. Precis vad vi var ute efter.
Christer SVerifierad köpare
för 2 år sedanKanonbra för det priset
Yvonne MVerifierad köpare
för 2 år sedanPassar perfekt så som vi hoppades. Lätt att montera och snygg Prisvärd
- Skulle velat ha ett stöd på kortsidan med då golvet lutar och är lite högre.
Mattias LVerifierad köpare
för 2 år sedanPrismässigt bra, känslan i produkten är dock därefter. Dvs helt ok utseende men man får också vad man betalt för.
+ Pris
- Känslan i produktens kvalitet
Jenny LVerifierad köpare
för 2 år sedanHelt ok för priset. Är rätt ostabil och vatten läcker ut från nederkant. Men jag är ändå nöjd med tanke på priset, den är väldigt fin och passar in hos oss :)
+ Stilren
- Ostabil
- Håller inte helt tätt i nederkant
Ulrika MVerifierad köpare
för 4 år sedanManualen som skickas med duschväggen och även den som ligger på hemsidan, stämmer inte överens med de delar man får! Gäller fastsättningen av tvärdraget.
Majlis JVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg. Som vi tänkt oss
+ Snygg
- Lite smådelar som inte riktigt passade vid monteringen
VipaVerifierad köpare
för 5 år sedanSuperfin duschvägg Gillar att man själv kan välja avstånd till vägg med det flexibla stödet
+ Supersnygg och det flexibla stödet
- Skulle önska bättre kvalité på gummit i nederkant
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Längd | 1100 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Profil |
| Profil | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Justerbar | 10 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vänster/Höger |
| Material | Härdat glas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 23, 25,8, 28,6, 31,4 kg |



