Duschvägg Contura Shower Showerama Art
fr.7 345 kr
fr.5 161 krFrån 23 %Kampanj
Välj variant

Showerama Art
5 161 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Contura Shower Showerama Art en duschvägg som kan kombineras med en dörr. Detta är en stilren duschvägg utan profiler som ger badrummet en lätt och luftig känsla.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Duschvägg Contura Shower Showerama Art en duschvägg som kan kombineras med en dörr. Detta är en stilren duschvägg utan profiler som ger badrummet en lätt och luftig känsla.
Egenskaper
- Utan profiler
- Rak
- Vändbar
- Säkerhetsglas, transparent
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht
- Utan profiler
- Rak
- Vändbar
- Säkerhetsglas, transparent
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Showerama Art |
| Profil | Blankförkromad |
| Handtag | Integrerat |
| Placering | Mot vägg |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vändbar |
| Glastjocklek | 8 mm |



