Duschvägg Contura Shower Space SFNK Fast med Väggstag600x600 Klarglas
4 849 kr
3 669 krSpara 24 %Kampanj
Vald variant
Storlek (mm):
600

Space SFNK Fast med Väggstag
600x600 Klarglas
3 669 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Contura Shower Space SFNK fast duschvägg med justerbart väggstag och aluminiumprofiler.
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggarna med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 59606290 |
| Storlek | 600 mm |
| Produkttyp | Duschvägg |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 1970 mm |
| Serie | Space |
| Profil | Aluminium |
| Placering | Hörn |
| Material | Aluminium/Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 10 mm |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7376992 |
| EAN-nr | 7391515446395 |




