Duschvägg Duschbyggarna Design
fr.9 630 kr
fr.7 223 krSpara 25 %Kampanj71 tim kvar!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Design
7 223 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Design från Duschbyggarna är en perfekt duschavskärmning gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med vackra beslag. Detta är en dusch för finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Duschväggen levereras med Briljant glasbehandling. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Duschväggens design med snygga beslag och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschvägg Design från Duschbyggarna är en perfekt duschavskärmning gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med vackra beslag. Detta är en dusch för finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Duschväggen levereras med Briljant glasbehandling. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Duschväggens design med snygga beslag och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Duschvägg Duschbyggarna Design finns i olika utföranden och storlekar.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | 6701_70CPD |
| Storlek | 700, 800, 900 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Glastyp | Bruntonat, Delvis frostat glas, Frostat glas, Gråtonat, Klarglas |
| Profil | Brons, Guld, Koppar, Krom, Mattsvart, Rostfritt, Svartkrom |
| Höjd | 1913 mm |
| Serie | Design |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 20, 24, 28 kg |
