Duschvägg Duschbyggarna Solo700x2000 mm, Krom, Is
8 630 kr
Vald variant
Storlek:
700 mm
Glastyp:
Frostat glas
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Solo
700x2000 mm, Krom, Is
8 630 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschvägg Solo från Duschbyggarna är en elegant duschavskärmning gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas. Den är praktisk och enkel med mycket glas vilket gör att duschväggen passar in i de flesta badrum. Duschväggen levereras med glasbehandling Briljant. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Väggens design med snygga profiler och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschvägg Solo från Duschbyggarna är en elegant duschavskärmning gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas. Den är praktisk och enkel med mycket glas vilket gör att duschväggen passar in i de flesta badrum. Duschväggen levereras med glasbehandling Briljant. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Väggens design med snygga profiler och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | B904-70C |
| Storlek | 700 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 700 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | De Luxe |
| Profil | Krom |
| Vikt | 20 kg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 7340138714015 |

