Duschvägg Ifö Stella
fr.5 141 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Duschvägg Ifö Stella är en stilren, fast duschvägg tillverkad av 8 mm härdat säkerhetsglas. Denna profillösa duschvägg levereras med kromade gångjärn för att fästa dörren mot väggen, en väggstång (1200 mm) som ger extra stabilitet samt golvtätning. Väggstången kan användas som draperistång.
Varumärke
IföBeskrivning
Duschvägg Ifö Stella är en stilren, fast duschvägg tillverkad av 8 mm härdat säkerhetsglas. Denna profillösa duschvägg levereras med kromade gångjärn för att fästa dörren mot väggen, en väggstång (1200 mm) som ger extra stabilitet samt golvtätning. Väggstången kan användas som draperistång.
Duschväggen finns i flera storlekar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Bredd | 700, 800 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Stella |
| Profil | Ingen |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |

