Duschvägg Macro Design Empire Klarglas
Rek. pris 8 385 kr
fr.5 875 kr
Se priset!
Välj variant

Empire Klarglas
5 875 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Macro Design Empire Svart Klarglas är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschvägg Macro Design Empire Svart Klarglas är med sina mattsvarta aluminiumprofiler runt hela glaset och 6 mm härdat klarglas en nyskapande vägg med industriell design. Empire är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum.
Duschväggen är av hög kvalitet och enkel att installera. Finns i olika utföranden, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Recensioner
RudiVerifierad köpare
för 1 år sedanMycket bra och nöjd med produkt. Bra kvalité och de fyllde mina förväntningar och krav. Skulle rekomendera produkten till andra
+ Bra material o bra färg på de mattsvarta aluminium
- På toppen av väggskenan så borde de finnas en del som täcker öppningen
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DESK75SKLM |
| Storlek | 1250x2010, 750x2010, 850x2010, 950x2010 mm |
| Typ | Duschvägg |
| Bredd | 750, 850, 950, 1250 mm |
| Djup | 30 mm |
| Storlek | 1250x2010 mm, 750x2010 mm, 850x2010 mm, 950x2010 mm |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Profil | Gun Metal, Mattsvart |
| Färg | Gun Metal, Svart |
| Handtag | Handtagsprofil |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Aluminium |
| Placering | Mot vägg |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Vikt | 27, 30, 31, 42 kg |


